Ингрид Шикова

Проф. д-р

CV на проф. д-р Ингрид Шикова

Проф. д-р Ингрид Шикова е един от основателите на специалност „Европеистика“ в СУ, ръководител на катедрата (2007-2011) и кръстник на випуските. Експерт в областта на политиките на ЕС. С нея ще се запознаете още във втори курс, когато ще ви преведе из сложната материя на „Политики на Европейския съюз“ и „Европейски програми и управление на проекти“.

Цялата си професионална кариера проф. д-р Шикова посвещава на европейската интеграция. Специализирала е в Колежа на Европа в Брюж, Белгия, Университета в Лимерик, Ирландия, Холандския икономически институт в Ротердам, Кралския институт за международни отношения в Лондон и др. Била е директор на Центъра за европейски изследвания и на Информационния център на Европейския съюз, както и съветник в Представителството на Европейската комисия. Член е на Екип Европа. Носител на Почетен знак „Св. Климент Охридски“ със синя лента.

Електронен адрес:

ingridshikova1@gmail.com