Политически мениджмънт

Обща информация

» Кандидатстудентска кампания 2018/2019
» Такси за обучение

Програмата се предлага в следните форми:

• редовна/задочна със срок на обучение 3 семестъра
  • редовна/задочна със срок на обучение 4 семестъра

Политическият мениджмънт е специфична интердисциплинарна програма, която дава възможност на университетското образование да се адаптира към развитието и функционирането на политическите институции в постмодерния свят. Тя съчетава знания и практически умения, които са необходими на широк кръг специалисти и политици, свързани с проблемите на управлението в политическата сфера. Магистърската програма предлага знания и умения в 4 основни направления: аналитични методи и техники, необходими за управленската политическа дейност; стратегическо планиране и управление на кампании; взимане на решения; комуникационен мениджмънт.

По време на обучението студентите трябва да придобият: задълбочено познаване на проблемите и практиките в областта на политическото управление на ниво политически институции, политически организации и партии, граждански обединения и групи за натиск; аналититчни умения за оценяване на тенденциите и развитието на функционирането на политиката и управлението на политическите процеси; способност за самостоятелно изследване на събитията и процесите в областта на политическия мениджмънт; способност за подготовка, писане и редактиране на писмени текстове в областта на политическия мениджмънт; добри комуникативни умения, умения за устно представяне и самопредставяне; умения за анализ на данни, работа в екип и проектна динамика.

Завършилите магистърска програма по политически мениджмънт могат да се реализират професионално в сферата на публичната политика: политически кабинети в Министерския съвет и висшата администрация. Те са подготвени за работа с политическия елит и за участие в него. В зависимост от собствените им предпочитания и чрез избора на отделни дисциплини те могат да формират съответните акценти в своето бъдещо професионално развитие: анализатори и есперти; организационни дейности и дейности насочени към публичното представяне на политическата активност.

Публикувано: м.05.2013 | Последна редакция: 30.07.2015, А.Димитрова

България, София 1113, бул. "Цариградско шосе" 125, бл.4, Кампус "Изток"

Учебен план

» Специалисти  |  » Неспециалисти  |  » Учебни програми на дисциплини

ВНИМАНИЕ: В началото на всеки семестър от срока на обучение студентите заявяват от личните си акаунти в информационната система СУСИ кои от активните за семестъра избираеми дисциплини ИЛИ форми на самостоятелна работа избират.

Специалисти (срок на обучение: 3 семестъра)

РЕДОВНА форма ЗАДОЧНА форма

» випуск 2018 (зимен прием)
» випуск 2013 (зимен прием)
​» випуск 2012 (зимен прием)

» випуск 2011 (зимен прием)

Неспециалисти (срок на обучение: 4 семестъра)

РЕДОВНА форма ЗАДОЧНА форма

» випуск 2018 (зимен прием)
» випуск 2015 (зимен прием)
» випуск 2014 (зи,мен прием)

Учебни програми на дисциплини

|  А  |  В  |  Д  |  Е  |  И  |  К  |  Л  |  М  |  О  |  П  |  Р  |  С  |  Т  |  У  |

Д

Е

К

Л

П

Т

У

Публикувано: м.05.2013 г. | Последна редакция: 31.10.2018 г., А.Димитрова

Софийски университет "Св.Кл.Охридски", Философски факултет, Политология
България, София 1113, бул. "Цариградско шосе" 125, бл.4, Кампус "Изток"

Текущи програми и изпити

» Редовна форма  |  » Задочна форма

ЗИМЕН семестър

ЛЕТЕН семестър

ПОПРАВИТЕЛНА сесия

Редовна форма на обучение

» Академичен календар за учебната година

Времетраенето на един семестър е 15 учебни седмици. В рамките на семестъра занятията по съответните дисциплини се организират на модули, като в делничните дни занятията се организират от 17:30 ч., а в събота и неделя целодневно от 10:00 ч.

В програмата на занятията и в графика на изпитите са описани всички дисциплини, които са активни за съответния семестър и форма на обучение, като в програмата на занятията те са подредени хронологично, в зависимост от датата, на която започва първата лекция, а в графика на изпитите - по азбучен ред. Към всяка дисциплина са отбелязани групите студенти, за които тя е актуална (т.е. в съответния учебен план дисциплината е обявена, че излиза през текущия семестър). В рамките на семестъра студентите посещават занятия (и съответно се явяват на изпит) по тези дисциплини, които са актуални за техния учебен план и които са избрали, ако дисциплината е избираема.

ЗИМЕН семестър

ЛЕТЕН семестър

ПОПРАВИТЕЛНА сесия

Задочна форма на обучение

» Академичен календар за учебната година

Лекциите в задочна форма на обучение (т.нар. "очни занятия") се организират два пъти в рамките на една учебна година - в края на зимния (т.е. в периода края на м.януари - началото на м.февруари) и в края на летния (т.е. в периода края на м.юни - началото на м.юли) семестър. Продължителността им е от две до три седмици, като занятията са целодневни, независимо дали става въпрос за делничен или почивенн ден.

Публикувано: м.05.2013 | Последна редакция: 06.06.2016, А.Димитрова

Защити

доц. д-р Татяна Иванова Буруджиева
ръководител програма

Кампус "Изток", бл.4, ет.3, к.327, (+359 2) 8005111 в.281

burudzhiev@phls.uni-sofia.bg

ас. Страхил Петров Делийски
координатор програма

България, София 1113, бул. "Цариградско шосе" 125
Кампус "Изток", бл.4, ет.3, к.327, (+359 2) 8005111 в....
Приемно време: вторник от 17:00 до 19:00 ч.
delijski@phls.uni-sofia.bg

Антоанета Димитрова Димитрова
администратор програма

Кампус "Изток", бл.4, ет.3, к.323, (+359 2) 800 51 41
Приемно време: вторник и сряда от 13:00 до 17:00 ч.

dimitrovab@phls.uni-sofia.bg

Публикувано: м.05.2013 г. | Последна редакция: 10.01.2018 г., А.Димитрова