март 27, 2024

Day

Годишник на специалност „Философия“ – покана за подаване на ръкописи

Специалност „Философия“ отправя покана за предаване на ръкописи за обновения Годишник на специалността. Темата на броя ще бъде „Актуални философски изследователски проекти“.

Обща информация и изисквания към публикациите

Годишникът на специалност „Философия“ в Софийски университет „Св. Климент Охридски“ представя най-добрите постижения на преподавателско-изследователския състав на трите философски катедри във Философския факултет на Университета – катедра „Философия“, катедра „История на философията“ и катедра „Логика, етика и естетика“.

Годишникът застъпва философията в цялата широта и плурализъм на нейните систематични, исторически и нормативни изследователски полета, в многоизмерния ѝ обмен с други дисциплини в хуманитарните, обществените и точните науки, а също и като критична интервенция в актуалните светогледни, политически и технологични реалности.

Годишникът е издание, публикациите в което минават през процес на анонимно рецензиране. Той съдържа и специално справочно приложение, посочващо значимите публикации на специалността през изминалата година, защитените дисертации, постъпването на нови колеги, както и важни събития из живота на специалността.

Възстановен с нова форма и концепция, Годишникът има зад гърба си дълга и многозначна традиция, водеща началото си от философските серии в общия Годишник на Софийски университет „Св. Климент Охридски”, първите от които датират от 1908/09 г.

Конкурс за допълнителен прием на докторанти в редовна и задочна форма на обучение за учебната 2023/24

Философски факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ обявява допълнителен прием на редовни и задочни докторанти, български граждани и граждани на Европейския съюз и на ЕИП, по държавна поръчка за учебната 2023/2024 г.

Документи се приемат онлайн на адрес Допълнителен прием за учебната 2023/24. Срок за кандидатстване: 09.02.2024 – 09.04.2024 г.

Философски факултет: Допълнителни изисквания към подаваните документи

Информация за свободни места, конспекти за докторантския конкурс, често задавани въпроси и др. можете да намерите на Прием за образователна и научна степен „доктор“

AcceptPrivacy Settings