Втора студентска лятна школа в Загражден

От 14.06.2024 до 17.06.2024, в базата на ПУ „Паисий Хилендарски“ в село Загражден се проведе „Втора студентска лятна школа „Загражден““. В нея взеха участие студенти от българската и английската програма по философия, редовно обучение, както и студенти от програмата по философия на ПУ. Те представиха свои изследвания в ход, които подготвят за дипломни работи или просто желаят да получат обратна връзка и да ги завършат.

В школата взеха участие и редица преподаватели от СУ „Св. Климент Охридски“, ПУ „Паисий Хилендарски“ и БАН, като някои от тях представиха лекции пред студентите, а други предоставяха обратна връзка за разработките им. Главен организатор на събитието и тази година беше доц. д-р Ина Димитрова от ПУ.

Благодарение на гл. ас. д-р Евелина Варджийска от СУ, лятното училище предложи на студентите и възможност да се опознаят посредством интерактивни философски игри, да се насладят на късометражни филми в местното кино и да направят кратък преход по екопътеката на село Загражден.

На събитието присъстваха и ученици от 18 СУ и 19 СУ, както и техните учители по философия Катерина Пързулова и Василен Василев. Те също се включиха в дискусиите и активностите.

Организаторите благодарят за безценната обратна връзка предоставена от доц. д-р Димитър Елчинов (СУ), доц. д-р Росен Люцканов (БАН), гл. ас. д-р Петър Илиев (БАН) и за прекрасните лекции на гл. ас. д-р Деница Желязкова (ПУ) и гл. ас. д-р Лина Георгиева (БАН).

AcceptPrivacy Settings