Студентски клуб „Психологически колегиум” започва активната си дейност през пролетта на 2024 г. Основан е от студенти в магистърските програми на Философския факултет с цел обединяване и обмен между следващите в сп. „Психология” от всички курсове и нива на обучение.
Към днешна дата клубът обединява не само студентите по психология, но и тези от различни специалности в Софийския университет, както и от други висши учебни заведения.
Клуб „Психологически колегиум” се стреми към организиране на събития и лекции, които отразяват и вече утвърдените класически идеи, и новите тенденции в психологията. Разглеждат се теми, които допълват и нюансират материала, изучаван в лекциите на сп. „Психология”.
Освен формални мероприятия клубът организира и неформални срещи с цел обмен на опит, знания и информация относно психологическата наука. Ориентацията на клуба комбинира разглеждане на научната и на практическата страна на психологията, създавайки място за учене и споделяне, за отвореност и дискусии.
Като студентска организация клубът си партнира с няколко структури на факултета, сред които деканското ръководство и Центъра за психологическо консултиране и изследвания.
Събитията, организирани от клуба, се радват на голям интерес от страна на студентите, които се стремят към усъвършенстване на знанията и уменията си. Дейността предразполага към създаване на обединена и усъвършенстваща се чрез споделеността общност.
Ако имате интерес към психологията, многото ѝ измерения и връзката ѝ с ежедневието, се свържете с нас и станете част от Психологическия колегиум!
